8. Zdravý život sa začína v hrubom čreve ...

Úvod Zdravie8. Zdravý život sa začína v hrubom čreve ...

ZDRAVÝ ŽIVOT SA ZAČÍNA V HRUBOM ČREVE ...


Čo možno ešte neviete o Vašom  hrubom čreve.


Denne prechádza hrubým črevom množstvo odpadu, ktorý má byť z tela vylúčený. Problém spočíva v tom, že väčšina ľudí má ťažkosti s vylučovaním odpadu na základe nadmerného príjmu jedla, ktoré telo nestíha vylučovať. Nevylúčené jedlo sa hromadí v hrubom čreve, kde zostáva hniť. Zo stagnujúcich toxínov sa  v čreve vytvára slizovitá, veľmi lepkavá hmota, ktorá lepí steny čreva.  Peristaltika čreva už nestačí na postupné posúvanie  lepkavej hmoty do konečníka.

Pravdepodobne je možné, že kúsok mäsa, ktorý ste zjedli pred niekoľkými rokmi, môže byť stále prítomný vo Vašom čreve v podobe odporného čierneho slizu.


Slabé, podráždené a preťažené hrubé črevo je živnou pôdou pre baktérie, ktoré tu konajú svoju prácu. Ich prácou je rozkladať potenciálne nebezpečný odpadový materiál. Ako vedľajší produkt ich aktivít sú nimi vyprodukované jedovaté látky.


Niektoré z toxínov vyprodukovaných baktériami vstúpia do krvi, ktorá ich roznáša po celom tele, hlavne do hlavy (keďže naše hrubé črevo je úzko prepojené s našim mozgom).


Ďalším problémom je, že spomínané toxíny putujú do pečene. Permanentné vystavovanie pečeňových buniek toxínom poškodzuje ich výkon, znižuje sekréciu žlče, čo vedie k ďalšiemu narušeniu tráviacich a detoxikačných funkcií nášho organizmu.


Ak konzumujeme vysoko-spracované potraviny, ktoré boli zbavené všetkých živín a prírodnej vlákniny, hrubé črevo má problém posúvať potravinovú masu (chýmus). Spracované potraviny spôsobujú, že trávenina (chymus) má tendenciu byť suchá, tvrdá alebo viskózna, a tá len veľmi ťažko prechádza cez črevný trakt.


Svaly pozdĺž hrubého čreva dokážu veľmi jednoducho posúvať peristaltikou vláknitú objemnú masu (chýmus). Ak je masa (chymus) príliš dlho usadená v čreve, stáva sa tvrdšou a suchšou. To, že sa trávenina zmení na tvrdú a suchú stolicu, čo následne spôsobuje zápchu, (ktorou trpia milióny ľudí po celom svete), nie je ani zďaleka jediným problémom. Po tom, čo sa trávenina začne lepiť na steny hrubého čreva, môže nastať niekoľko komplikácií, a to vrátane:

  • Trávenina začne fermentovať (kvasiť), hniť a tvrdnúť, čím sa stáva živnou pôdou pre parazity a patogény (pôvodcovia chorôb) a skladiskom pre toxické chemické látky, ktoré môžu spôsobovať znečistenie krvi a lymfy, čiže otravu tela.
  • Vznik bariéry na stenách hrubého čreva  mu zabraňuje vstrebávať živiny.
  • Obmedzenie pohybu stien hrubého čreva spôsobuje, že nie je schopné rytmických kontrakcií (peristaltiky), ktoré urýchľujú posun tráveniny črevom.


Tu uvádzame iba niekoľko príznakov, ktoré sa prejavujú ako dôsledok dysfunkcie hrubého čreva:


-         bolesti chrbáta (hlavne dolnej časti)

-         bolesti krku a ramien

-         kožné problémy

-         problémy so sústredením

-         únava

-         ľahostajnosť

-         časté prechladnutie a chrípka

-         zápcha alebo hnačka

-         zažívacie problémy

-         nadúvanie

-         plynatosť

-         Crohnova choroba

-         ulcerózna kolitída

-         syndróm dráždivého čreva

-         syndróm deravého čreva

-         divertikulitída (chronická zápcha) , divertikulóza (vydutiny v hrubom čreve)

-         bolesť v dolnej časti žalúdka (najmä ľavá strana)


Udržiavanie čistého hrubého čreva je veľmi účinná preventívna metóda k ochrane organizmu pred toxínmi vytvorenými v hrubom čreve.

Hrubé črevo je orgán ľudského tela samostatne hospodáriaci s vodou. Spracováva až 90 % vody z objemu a za 24 hodinový cyklus sa v tráviacom trakte spracuje až 10 litrov vody.           


Akej vody ?                                                                         

Aká voda Vám koluje v krvi ?                                           

V hrubom čreve vzniká Vaša imunita ...


ZDRAVÝ ŽIVOT SA ZAČÍNA V HRUBOM ČREVE ...  

A aj na preto bolo pre Vás vyvinuté ColonBene


ColonBene odporúčame piť všetkým ľuďom. Na základe dlhodobého výskumu a skúseností vieme, že už po vypití 4 ks fľašiek (1 ks krabička) sa Vaše hrubé črevo prirodzeným spôsobom (zvýšením peristaltiky) začne vo veľkom zbavovať všetkých usadenín a toxínov, zároveň sa začnú regenerovať sliznice celého tráviaceho ústrojenstva a vyživovať celé telo. Ak Vám nestačia 4 ks flašiek, pokojne vypite viac, záleží len na Vás, a na tom v akej ste momentálnej kondícií.

O tom, že sa Vaše telo zbavuje nečistôt a toxínov sa určite sami presvedčíte na toalete.


ColonBene navyše obsahuje aj látky, ako napríklad vitamíny, omega-3-mastné kyseliny, rastlinné oleje a stopové prvky, ktoré dodajú Vášmu telu potrebné živiny pre jeho dokonalé fungovanie. Viac sa o ColonBene dozviete  z nášho letáku alebo na našej internetovej stránke  www.colonbene.com/charakteristika-a-pouzitie/


Prevencia je veľmi dôležitá! Po dostatočnej detoxikačnej kúre postačí jedna fľaška ColonBene týždenne a Váš tráviaci trakt a aj celé telo Vám budú za to veľmi vďačné.


Z našich dlhodobých poznatkov Vám odporúčame - skúste ColonBene


ColonBene Team

Copyright 2017 - 2023 © colonbene.com